Kas tead, kuidas ainulaadne projekt S.M.I.L.E. muutis noorsootöö lähenemist Euroopas? See ei ole lihtsalt lugu koolitusest – see on tõeline revolutsioon noorsootöös!
Tähelepanu, tulevased ettevõtjad ja noorteorganisatsioonide aktiivsed töötajad! Valmistuge sukelduma projekti “S.M.I.L.E. – Tugi, Mentorlus, Inspiratsioon, Koolitus, Koostöö” maailma. See ei ole lihtsalt lugu koolitusest ja arengust, vaid revolutsiooniline teekond, mis muutis noorsootöö maastikku!
Tänu ERASMUS+ rahastusele sai projekt S.M.I.L.E. korraldada veebikursuse 32 osalejale 13 Euroopa riigist, mis kestis juulist 2023 kuni septembrini 2023. Lisaks toimus praktiline 6-päevane seminar 29. septembrist kuni 4. oktoobrini, mis avas osalejatele uusi võimalusi.
Kujuta ette programmi, kus õppimine ja isiklik areng käivad käsikäes. Just seda pakkus S.M.I.L.E. See oli pelgupaik noorsootöötajatele, aidates neil toime tulla oma probleemidega, arendada vastupidavust ja vältida läbipõlemist. Siin ei olnud kasv lihtsalt julgustatud – see oli vältimatu.
Coaching’u ümbermõtestamine Projekt S.M.I.L.E. avas uue tee, integreerides Veda traditsioonid coaching’usse. See uuenduslik lähenemine võimaldas noorsootöötajatel muutuda kohanemisvõimelisteks mentoriteks, luues usaldust ja keskendumist noorte seas, keda nad juhendasid. See oli ainulaadne kombinatsioon iidsetest tarkustest ja kaasaegsetest coaching’u meetoditest.
Selles peatükis ei olnud kommunikatsioon lihtsalt oskus – see oli kunst. Projekt muutis noorsootöötajad ekspertideks, kes suutsid samaaegselt nii õpetada kui ka õppida. Nad täiustasid oma oskust emotsioonide juhtimiseks, muutes negatiivsed kogemused positiivseteks tulemusteks.
Globaalsete väljakutsete ilmnemisel liikus S.M.I.L.E. sujuvalt veebikeskkonda, näidates üles kohanemisvõimet ja vastupidavust. See digitaalne üleminek tagas, et noorte mentorlussüsteem sai edukalt jätkuda igas olukorras.
Projekti S.M.I.L.E. eesmärk oli ambitsioonikas, kuid selge: tõsta noorsootöö standardeid kogu Euroopas. Rikastades noorsootöötajate oskusi ja perspektiive, püüdis projekt luua positiivseid muutusi, tugevdades noorte ja nende mentorite vahelisi sidemeid.
Projekti koolitus oli kahefaasiline: põhjalik veebikursus ja dünaamiline üritus Tallinnas. Kursus hõlmas kõike Veda coaching’u põhimõtetest kuni täiustatud tehnikateni, samas kui Tallinna üritus pakkus kultuuri, õppimise ja praktilise rakendamise sulamit. Tagasiside sümfoonia Osalejate tagasiside joonistas pildi muutusest ja kasvust. Oskused lihviti, kultuuripiirid ületati ning uued praktikad võeti kasutusele. See teekond ei olnud lihtsalt õppimine – see oli areng.
• Alekh Tšehhi Vabariigist rõhutas enesearengu tähtsust noorsootöös, öeldes: „Pole tähtis, kui palju kraade sul on… tähtis on see, kui terviklik inimene sa oled.” Tema arusaamad rõhutavad isikliku arengu olulisust, et tõhusalt teisi aidata.
• Cosmin Rumeeniast jagas projekti mõju oma kogukonnas: „Me alustasime trendi… Paljud meie kogukonnas hakkasid huvi tundma coaching’u meetodite vastu.” Tema lugu näitab, kuidas üks projekt võib süüdata kirge õppimise ja kasvu vastu kogu kogukonnas.
Projekt S.M.I.L.E. oli rohkem kui lihtsalt koolituste ja sessioonide seeria – see oli muutuste katalüsaator. See näitas, et kui noorsootöötajaid toetatakse ja kaasatakse, suudavad nad avaldada märkimisväärset mõju. Selle pärandiks on muutunud elud ja valmisolek osaleda selles ainulaadses revolutsioonis. Kas oled valmis meiega noorsootööd muutma?